چاقی ران درمان می شود؟ – لاغری ران آسان و سریع

چاقی ران درمان می شود؟

by لاغری ران آسان و سریع in نوامبر 17, 2016

چاقی ران درمان می شود؟

با ساکشن ران به نتيجه دلخواهتان نمی رسيد
از دیدگاه یکی از جراحان عضو هییت علمی باید گفت : تجمع چربی در رانها معمولا با برجستگی و فرورفتگیهایی در پوست همراه است که اصطلاحا پوست پرتقالی ناميده میشود اما ساکشن چربیهای اضافی ران ، بهخصوص اگر سطحی انجام شود ، نه تنها باعث بهبود و زيبايی ايجاد نمیکند بلکه باعث نازيبايی عضو هم خواهد شد. ساکشن ران فقط برای کسانی مناسب است که میخواهند کمی قطر رانهايشان را کاهش دهند و شکل پوست ران زير لباس برايشان چندان مهم نيست. اگر شکل و ظاهر پوست هم برای فرد اهميت داشته باشد، دست زدن به اين عمل کاملا اشتباه است. اين کار نبايد انجام شود مگر اينکه با احتياط و از قسمتهای عمقی ران مقدار کمی چربی ساکشن شود.

ثابت شده افرادیکه ورزش میکنند هم نمیتوانند قطر ران شان را زياد کاهش دهند. تبليغات زيادی در رسانههای گوناگون دراين باره مشاهده میکنيم که همه آنها دروغ است و جنبه تجاری دارند و بيماران بايد بدانند که از بين بردن کامل حالت پوست پرتقالی يا کاهش قطر ران به اندازه دلخواه ، غيرعملی است. البته برای چنين بيمارانی میتوان پوست کشی انجام داد و با عمل جراحی قسمتهای داخلی ران را که خيلی شل و افتاده است، بالاتر کشيد که در اين روش هم زيبايی نسبی ایجاد میشود.

کشاله ران ، ناحيهای است که غدد عرق فراوانی دارد و احتمال تاخير در بهبود و ديرجوش خوردن مکانهای برش خيلی زياد است و بيماران ممکن است 7 تا 8 ماه بعد از جراحی درگير باشند. متاسفانه بعضی از پزشکان به اشتباه به بيمارشان قول صددرصد میدهند که چربیهای اضافه را با ساکشن از بين میبرند اما بعد از ساکشن و گذشتن دوره نقاهت، خيلی از بيماران متوجه میشوند هيچ تغيير مثبتی در شکل و ظاهر ران بوجود نيامده که هيچ حتی ظاهر آن بدتر هم شده است.

chaghi-ran-darman1

بهترين راه برای کاهش قطر ران و چربی لگن از دیدگاه پزشکی ورزش:
تجمع چربی در خانمها بيشتر در نواحی لگن و رانهاست. برای کاهش قطر ران يا چربیهای لگن و شکم بهترين راه انجام ورزشهای هوازی است. خيلی از افراد ، راحتترين و بی اثرترين راه را برای رفع چاقی موضعی ( ليپوساکشن يا ليپوليز ) انتخاب میکنند اما نمیدانند چه عاقبتی در انتظارشان است. در طب ورزشی ، لاغری موضعی وجود ندارد و فرد نمیتواند فقط قطر ران يا شکم را کاهش دهد.

اين کار را میتوان با تکنيکهای جراحی ليپوليز يا کرايوليپوليز انجام داد که روشهای موقتی و ناپايدار هستند. در ليپوليز به طور موضعی مقدار یاز چربی را از ناحيه خارج میکنند ولی چون فرد رژيم غذايی خود را رعايت نمیکند و تغييری در شيوه زندگی غلط خود نمیدهد، به اندازه کافی هم تحرک ندارد، امکان دارد اندامش دوباره به حالت قبل برگردد اما با تداوم ورزشهای هوازی ، بدن ذخاير چربی را میسوزاند.

سوختن چربی به طور خودکار در نقاطی است که بيشترين تجمع وجود دارد. با راه رفتن تند، دويدن آرام، شنا، استفاده از تردميل و دوچرخه حداقل يک ساعت در روز و رعايت رژيم غذايی انتظار میرود که قطر ران بعد از گذشت 2 تا 3 ماه کاهش يابد. . بعد از انجام ورزش هوازی و کاهش تجمع چربی در ران میتوانند برای افزايش قوام و توان عضلات تمرينهای بدنسازی را آغاز کنند که کمک زيادی به شکل دهی ران میکند.

ورزش ديگری وجود دارد که با دستگاه الکترونيکی بایلاين انجام میشود. اين وسيله به عضلات قوام و به پا تناسب میدهد و مختصری هم به کاهش وزن کمک و حتی تا حدودی ظاهر پوست پرتقالی پوست را هم بهتر میکند.

chaghi-ran-darman2

نگاه متخصص پوست
چاقی ران به ليپوليز جواب نمیدهد . سلوليت يا همان پوست پرتقالی شدن به تجمع ناهمگون چربی در بافت زير پوست گفته میشود. اين حالت اغلب در زنان چاق و دارای پوست ضخيم و سفت ديده میشود البته در افراد لاغر نيز ممکن است ديدهشود.تجمع چربی در اندام خانمها در نواحی شکم ، رانها ، باسن و پشت بازوهاست. عوامل ديگری مانند توارث ، خوردن غذاهای ناسالم و … نيز در بروز سلوليت موثرند.

گاهی به غلط ، بيماران دچار اين مشکل را ساکشن وحجم زيادی از چربی را از ناحيه ران خارج میکنند اما با بيرون کشيدن چربی ، صافی و يک دستی مورد نظر بهدست نمی آيد. با برداشت چربی از ران ، محوطهای تونل مانند در زير بافت ايجاد می شود که شکل لايه اوليه پوست را ناهموار میکند.

لاغری ران

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *